Skip Navigation LinksNursing

Temel Eğitim Bölümü


Bölüm Başkanı
Prof. Dr. AYŞE IŞIK GÜRŞİMŞEK

 Akreditasyonlar                         Temel Eğitim Bölümü; Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki programdan oluşmaktadır.

2007-2008 Güz Döneminde kurulan Temel Eğitim Bölümü'nün amacı, çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda yetkin, yeterli alan ve öğretim bilgisine sahip, üretken, günümüz çağdaş bilgi toplumuna uygun, meslek etiğine bağlı, yaratıcı düşünen ve bulunduğu topluma rehberlik edebilen öğretmenler yetiştirmektir. Bunun yanı sıra, bölümümüz MEB ve çeşitli kamu kurumları ve özel kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunup, birlikte çalışmalar yürüterek, toplumsal sorunlara çözüme katkıda bulunmayı da amaçlamaktadır.

Mezunlarımız Türkiye'de ve KKTC'de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okullarda öğretmenlik yapabildikleri gibi yüksek lisans çalışması ile akademik yaşantıda yer alabilmektedirler.

Alanında uzman akademisyenlerden oluşan bir kadroyla ders saatleri dışında bilimsel görüşme imkanına sahip olan öğrencilerimizin, kütüphane hizmetlerine, konularıyla ilgili kitaplara, ansiklopedilere, sözlük ve süreli yayınlara ulaşabilme olanağı da mevcuttur. Bunlara ek olarak, Temel Eğitim Bölümü; öğrencilerin öğrendiklerini gerçek ortamlarda uygulayabilmeleri, değişik eğitim kurumlarında, özel eğitim merkezlerinde de farklı düzeylerde staj ve alan çalışmaları gerçekleştirebilmeleri için tüm öğrencilerine çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca, teknik ve teknolojik araç-gereçlerle donatılmış ortamlar sayesinde, öğrenciler okul deneyimi ve öğretmenlik deneyimi derslerinde gördüklerini uygulayabilme fırsatına sahiptirler.

Program AdıDereceEğitim Süresi (Yıl)
Okul Öncesi Öğretmenliği (Türkçe)Lisans / B.A.4
Sınıf Öğretmenliği (Türkçe)Lisans / B.A.4
Okul Öncesi Eğitim (Türkçe Tezli)Master / M.Ed.1 - 2
Okul Öncesi Eğitim (Türkçe Tezsiz)Master / M.Ed.1 - 1.5

İletişim Bilgileri

Adres:

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Temel Eğitim Bölümü
Gazimağusa, KKTC
Mersin 10 Turkey 

Tel: +90 392 630 4034
Faks: +90 392 630 4038
E-posta: fedu@emu.edu.tr

Akademik Personel

Adı SoyadıGörevBölümOfisTel
Prof. Dr. AYŞE IŞIK GÜRŞİMŞEK Bölüm Başkanı Temel Eğitim EF 125 4034-2623-2951
Doç. Dr. EDA KARGI Öğretim Üyesi Temel Eğitim EF 127 4013
Doç. Dr. NİHAN KORAN Öğretim Üyesi Temel Eğitim EF 133 4014

Yarı Zamanlı Akademik Personel

Adı SoyadıGörevBölümOfisTel
Öğr. Gör. RAHME KAVAZ Öğretim Görevlisi Temel Eğitim

    

      ​          ​​
 Content Editor

DAÜ Web Siteleri