Skip Navigation LinksPhysiotherapy-and-Rehabilitation

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

Ortaöğretim Alanlar Eğitimi Bölümü

 


Daha önce  Orta Öğreetim Alanlar Eğitimi Bölümü olarak faaliyet gösteren Bölüm, 2016 yılındaki yeni yapılanmada Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü adını almıştır. Hali hazırda bölüm bünyesinde İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı yürütülmektedir.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, öğretmen adaylarının mesleki yönden yeterli ve güçlü, kişilik yönünden etik değerlere sahip, entellektüel birey olarak da çağdaş insan özelliklerini taşıyan kişiler olarak yetişmelerine önem vermektedir. Bu nedenle alan ve öğretmenlik derslerinin yanı sıra, değişik konularda seçmeli derslere yer verilmekte, derslerin dışında öğrencilerin katılabilecekleri çeşitli sosyal ve bilimsel etkinlikler düzenlenmektedir.

Eğitimi dili Türkçedir. Ancak isteyen öğrencilere herhangi bir yabancı dili iyi düzeyde öğrenmeleri için de olanaklar sunulmaktadır.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü'ndeki öğrenimlerini başarıyla tamamlayan ve diplomalarını alan öğretmen adayları, resmi ve özel  eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilmekte, ilköğretim matematik eğitimi alanında veya eğitimle ilgili başka alanlarda gerekli şartları sağladıkları taktirde yüksek lisans yapabilmektedirler.

Programlar

 

Program AdıDereceEğitim Süresi (Yıl)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği (Türkçe)Lisans / B.S.4
Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği (Türkçe) *Lisans / B.S.4

İletişim Bilgileri

Address:

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi 
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
Gazimağusa, Kuzey kıbrıs
Mersin 10 Turkey 

Tel: +90 392 630 4015
Fax: +90 392 630 4038
E-mail: fedu@emu.edu.tr

Akademik Personel

Adı SoyadıGörevBölümOfisTel

Yarı Zamanlı Akademik Personel

Adı SoyadıGörevBölümOfisTel

Bölüm Haberleri