Skip Navigation LinksNews
Tüm Haberleri Göster

DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nden Yıl Sonu Konseri

DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
Yayınlanma Tarihi: 25 Haziran 2015, Perşembe

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı Yıl Sonu Konseri'ni geçtiğimiz günlerde Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda gerçekleştirdi. Milletvekili Zeki Çeler, DAÜ Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan, Prof. Dr. Bekir Özer, Prof. Dr. Salih Katırcıoğlu, Prof. Dr. Hasan Amca, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ülker Vancı Osam, Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora, Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici ile birçok akademisyen ve yönetsel personel, öğrenciler, öğrenci velileri ve Gazimağusa halkının katıldığı konser, beğeniyle izlendi.

Konser programında sınıf orkestra ve korolarının yanı sıra solo performanslar da yer aldı. Konserde Klasik Batı Müziği, Etnik Müzik, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinden eserler ve çok sesli Kıbrıs Türküleri seslendirildi. DAÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı, Yıl Sonu Konseri ile başarılı geçen bir akademik yılı müzik dolu bir etkinlikle noktalamış oldu.

Konser sonunda emeği geçenlere Milletvekili Zeki Çeler, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pulhan, Prof. Dr. Özer ve Prof. Dr. Katırcıoğlu ile Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Osam tarafından çiçek takdim edildi.