Skip Navigation LinksNews
Tüm Haberleri Göster

--- YETENEK SINAVI ---

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2020, Pazartesi

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı KKTC uyruklu (çift uyruklular dahil), KKTC’de veya KKTC dışında örgün eğitim veren lise veya dengi bir okul mezunu veya mezun adayı öğrenciler ile lise öğrenimini kesintisiz (4 yıl) KKTC’de örgün eğitim veren bir eğitim kurumunda tamamlayarak mezun olan veya olacak olan TC Uyruklu Öğrenciler için Yetenek Sınavı

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı KKTC uyruklu öğrenciler için müzik yetenek giriş sınavı 1-3 Haziran 2020 tarihleri arasında ve 10 Haziran 2020 tarihinde randevu yöntemi ile çevrim içi gerçekleşecektir. Bunun için:

1. DAÜ ÖĞRENCİ SEÇME, YERLEŞTİRME ve BURS SİSTEMİ’ne DAÜ web sitesi (https://www.emu.edu.tr/tr/) üzerinden başvuru yapan adaylara bir e-posta verilecek ve bu e-posta ile sınav Microsoft Teams üzerinden gerçekleşecektir.

2. Adayların DAÜ ÖĞRENCİ SEÇME, YERLEŞTİRME ve BURS SİSTEMİ’ne kaydolduktan sonra özel yetenek sınavı randevusu almak için +90 392 630 1982 numaralı telefondan veya müfide.ozanalp@emu.edu.tr adresinden Bölüm sekreterliğine ulaşması gerekmektedir.

3. Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı müzik yetenek giriş sınavına kayıt yaptıran öğrenciler için 28 Mayıs 2020 tarihinde saat 10:00'da Microsoft Teams üzerinden bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Bu toplantıda, müzik öğretmenliği programı öğretim elemanları tarafından müzik yetenek sınavının nasıl yapılacağı, sınavda nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılacaktır.

4. Bilgilendirme toplantısı için öğrencilere e-postası yoluyla davet gönderilecek, bu daveti kabul edenler Microsoft Teams üzerinden toplantıya katılabilecektir.

5. Müzik Özel Yetenek Değerlendirmesi ile ilgili detaylı bilgi: Aleksandr Zabolotkov: 0533 868 03 00 numaralı telefondan veya alex@emu.edu.tr e-posta adresinden alınabilir.